Главная О проекте Условия работы Скидки Вакансии Цены и гарантии Способы оплаты Заказать работу Контакты
рус.укр.
Pасширенный поиск
ЦЕНА:   50 грн.
ЦЕНА:   114 руб.
Данную работу можно скачать сразу после оплаты!!!
Тема работы:

Прибутковість підприємства та шляхи її підвищення   (ID работы: 2765)

Направление: Економіка підприємства
Предмет: Экономика предприятия
Тип работы: Курсовая работа
Число страниц: 40
Год защиты: 2010
ВУЗ: Киевский Национальный Экономический Университет им. Вадима Гетьмана (КНЭУ)
Курс: 2
Язык: Украинский
Содержание
Вступ
1. Економічна сутність, показники та джерела формування прибутку підприємства
2. Методичні підходи до визначення прибутковості фінансово-господарської діяльності підприємства
3. Характеристика основних напрямків підвищення прибутковості підприємств
Висновки
Список використаної літератури
Введение
Ринкова економіка припускає становлення і розвиток підприємств різноманітних організаційно - правових форм, заснованих на різних видах приватної власності, появу нових власників - як окремих громадян, так і трудових колективів підприємств. З'явився такий вид економічної діяльності, як підприємництво - це господарська діяльність, тобто діяльність, пов'язана з виробництвом і реалізацією продукції, виконанням робіт, наданням послуг або ж продажу товарів, необхідних споживачу. Вона має регулярний характер і відрізняється:
по-перше, свободою у виборі напрямків і методів діяльності, самостійністю у прийнятті рішень (зрозуміло, в рамках законів і моральних норм),
по-друге, відповідальністю за прийняті рішення і їх наслідки,
по-третє, цей вид діяльності не виключає ризику, збитків і банкрутств.
Нарешті, підприємництво чітко орієнтоване на одержання прибутку, чим в умовах розвинутої конкуренції досягається і задоволення суспільних потреб. Це найважливіша передумова і причина зацікавленості в результатах фінансово - господарської діяльності. Реалізація цього принципу на ділі залежить не тільки від наданої підприємствам самостійності і необхідності фінансувати свої витрати без державної підтримки, але і від тієї частки прибутку, яка залишається в розпорядженні малого підприємства після сплати податків. Крім того, необхідно створити таке економічне середовище, в умовах якого вигідно виробляти товари, одержувати прибуток, знижувати витрати.
Отже, перехід до ринкової економіки потребує від підприємств раціонального і економічно обґрунтованого підходу до планування своєї діяльності, до визначення напрямків фінансової і виробничої політики, аналізу і оцінки отриманих результатів. Однією з найголовніших складових фінансової політики малого підприємства є максимізація прибутку.
На сьогоднішній день прибуток - одна з основних форм грошового накопичення, що створюється у галузях економіки: вона займає одне з центральних місць у загальній системі вартісних інструментів і важелів управління і є рушійною силою ринку. Дослідження формування прибутку, рентабельності підприємства, витрат обігу, валових доходів, є найважливішим чинником при прийнятті організаційних і господарсько-управлінських рішень, створення сприятливих умов для реалізації планів і програм по нарощуванню прибутку. Іншими словами малого підприємства повинні чітко уявляти резерви збільшення прибутку, від чого він залежить і які основні параметри впливають на його величину.
В умовах ринкової економіки, прибуток - найважливіший оціночний показник діяльності підприємства, джерело матеріального добробуту малого підприємства і його працівників, держави в цілому. Саме політика управління прибутком визначає пропорції розподілу прибутку на внутрішні інвестиції, соціальні заходи, відшкодування в бюджет, і є важливою ланкою загальної політики управління підприємством. Значимість прибутку, проблеми пошуку резервів його підвищення всіма суб’єктами господарювання в умовах ринкової економіки, є актуальними на сучасному етапі економічного розвитку.
Головною метою роботи аналіз теоретичних та практичних основ прибутковості підприємства.
Завданнями роботи є:
- вивчення теоретичних аспектів формування та розподілу прибутку;
- оцінка рівня прибутковості підприємства;
- обґрунтування заходів підвищення прибутковості діяльності підприємства.
Об’єктом дослідження виступає економічні показники формування прибутковості підприємства.
Предметом дослідження є структура джерел формування та напрямків використання прибутку підприємства.
Заключение
Прибуток як економічний показник являє собою різницю між ціною реалізації та собівартістю продукції (товарів, послуг), між обсягом отриманої виручки та сумою витрат на виробництво та реалізацію продукції. Прибуток характеризує кінцевий результат діяльності торговельного підприємства. Його одержання є обов'язковою умовою розширеного відтворення на підприємстві, забезпечення його самофінансування і зміцнення конкурентноздатності на ринку.
Визначають наступні функції, що виконує прибуток:
1. Функція оцінки самостійної діяльності підприємства.
2. Функція розподілу.
3. Функція економічного стимулювання підприємства та робітників.
4. Функція захисту.
5. Функція оцінки вартості підприємства.
Наведені характеристики та функції визначають центральне місце і багатогранну роль прибутку у розвиткові ринкової економіки.
Була розглянута система класифікації прибутку, яка передбачає виділення видів прибутку залежно від виду діяльності, завдяки якій отримано прибуток, залежно від порядку визначення, залежно від методики оцінки, залежно від мети визначення, залежно від розмірів.
Розміри прибутку й можливості його росту перебувають у складній залежності від ряду факторів, найважливіші з яких наступні: обсяг реалізації; структура товарообігу; величина інших доходів і витрат, що входять до складу прибутку (відсотки отримані й сплачені, доходи від участі в інших організаціях, інші операційні й позареалізаційні доходи й витрати); рівень оподаткування прибутку.
Важливим фактором, який впливає на величину прибутку, є рівень затрат підприємства. Зростання розмірів одержання прибутку пов'язане також із збільшенням рівня цін продажу товарів. Розглянуті фактори прямо впливають на величину доходів, а відповідно, і на прибуток підприємства.
Показники прибутку характеризують прибуток як економічну категорію й мають взаємозалежні кількісну і якісну сторони. Відповідно різноманітності видів прибутку в аналізі використовуються різноманітні показники.
Абсолютна величина прибутку виступає узагальнюючим підсумковим показником, який характеризує обсяг фінансових коштів підприємства для розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами, формування фондів підприємства, призначених для стимулювання і розширеного відтворення.
Для характеристики ефективності господарської діяльності, ступеня використання його ресурсів, раціональності здійснених витрат набуло поширення застосування показників відносної прибутковості, які в економічній практиці одержали назву рентабельності.
Рентабельність характеризується системою таких показників, як рентабельність виробництва (продаж), рентабельність витрат обертання (поточних витрат), рентабельність виробничих фондів підприємства, рентабельність трудових ресурсів, рентабельність вкладень у підприємство, рентабельність власного капіталу, рентабельність функціонуючого капіталу, рентабельність перманентного капіталу.
Литература
1. Господарський кодекс України.-К.: Парлам. Вид-о, 2003.-368 с.
2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. №87 (із змінами і доповненнями) // Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 9-11.
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. №87 (із змінами і доповненнями) // Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 16-20.
4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 "Звіт про рух грошових коштів" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. №87 (із змінами і доповненнями) // Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 20-24.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 р. №246 (із змінами і доповненнями) // Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 35-38.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 р. №290 (із змінами і доповненнями)// Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 49-51.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. №318 (із змінами і доповненнями) // Бібліотека видання "Все про бухгалтерський облік". - №1. - 2001. - С. 51-55.
8. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України: Затв. Постановою ВР України від 22-05.1997 р. //Все про бухгалтерський облік. - 1999 р. - № 53.
9. Про систему оподаткування: Закон України // Нові закони України. – К., 1991.
10. Бабо А. Прибыль / Пер. с фр. Е.П.Островской; Общ. ред. В.И.Кузнецова. — 4-е изд., испр.. — М.: Изд. группа «Прогресс», 1993. — 174 с.
11. Багатыpь А.E., Маpченко М.С. Финансы пpедпpиятий: Учеб. пособие/ Хаpьк. гос. ун-т.- Х., 2004. - 135 с.
12. Белозеров С.М. Прибыль и психология. — М.: МЦФЭР, 2003. — 362 с.
13. Бєляєв О.О., Бебело А.С. Політична економія: Навч. посіб. / Бєляєв О.О., Бебело А.С.; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 326 с.
14. Бланк И.А. Управление прибылью. — 2-е изд., расш. и доп.. — К.: Эльга: Ника-Центр, 2002. — 749 с.
15. Гош О.П. Політична економія капіталізму і післясоціалістичного перехідного суспільства: Підруч. для вузів. — К.: Преса України, 1999. — 319 с.
16. Дергільова Г.С. Прибуток як економічна категорія // Зб. наук. праць. "Вісник Технологічного університету Поділля" (м. Хмельницький) №2 2002, – Ч.1(39). – С. 180-182.
17. Институциональная экономика. Новая институциональная экономическая теория: Учебник: [Для студентов вузов, обучающихся по экон. спец.] / [В.Л.Тамбовцев, А.Е.Шаститко, Е.Н.Кудряшова и др.]; Под общ. ред. А.А.Аузана; МГУ им. М.В.Ломоносова. Экон. фак.. — М.: ИНФРА-М, 2005. — 415 с.
18. Карпенко Л.М. Систематизація видів прибутку підприємств // Вісник соціально-економічних досліджень. – Одеса: ОДЕУ, 2001. – Вип. 9. - С. 109-114.
19. Карпенко Л.М. Чинники та резерви підвищення прибутку малого підприємства // Збірник матеріалів науково-практичної конференції “Стан та засоби підвищення ефективності підприємницької діяльності”. – Миколаїв, 2001. – С. 23-30.
20. Кодацкий В.П. Прибыль и бизнес. — Х.: Харк. отд-ние изд-ва «Экономика» при Харк. науч.-исслед. экон. ин-те, 2002. — 189 с.
21. Кодацкий В.П. Проблемы формирования прибыли. Экономист, №3, 2004, с. 49-60.
22. Коніщева Н. Аналітичні підходи до оцінки ефективності діяльності підприємств// Економіст, 2000, №12, С. 44-47.
23. Кукурудза І.І. Політична економія: Матеріали до лекцій та семінарів. — Черкаси: [Ред.-вид. від. Черк. держ. ун-ту], 1999. — 313 с.
24. Лігоненко Л.О. Антикризове управління підприємством: теоретико-методологічні засади та практичний інструментарій / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К., 2001. — 580с.
25. Мочерний С.В. Політична економія: [Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.]. — К.: Знання-Прес, 2002. — 687 с.
26. Найт Ф.Х. Риск, неопределенность и прибыль / Пер. с англ. М.Я.Каждана; Науч. ред. пер. В.Г.Гребенников. — М.: Дело: Акад. нар. хоз-ва при Правительстве Рос. Федерации, 2003. — 359 с.
27. Общая экономическая теория (политэкономия): Учебник / [Журавлева Г.П., Видяпин В.И., Бахирев В.В. и др.]; Рос. экон. акад. им. Г.В.Плеханова. — М.: Промо-Медиа, 2004. — 606 с.
28. Поддєрьогін А. М., Білик М. Д., Буряк Л.Д., Куліш А. П., Нам Г. Г.... Фінанси підприємств: Підручник. К. : КНЕУ, 2002. — 571с.
29. Політична економія: [Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.] / [Оганян Г.А., Паламарчук В.О., Румянцев А.П. та ін.]; За заг. ред. Г.А.Оганяна; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2003. — 519 с.
30. Політична економія: [Навч.-метод. посіб. для самостійного вивч. дисципліни] / К.Т.Кривенко, О.О.Бєляєв, В.С.Савчук та ін.; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 352 с.
31. Політична економія: [Навчальний посібник для студентів вузів] / Т.І.Біленко, В.Г.Бодров, В.В.Волинцев та ін.; [Ред. Рибалкін В.О.]. — К.: Академвидав, 2004. — 671 с.
32. Політична економія: [Підруч. для студентів екон. спец. вузів] / Башнянин Г.І., Лазур П.Ю., Медведєв В.С.. — К.: Ніка-Центр: Ельга, 2000. — 526 с.
33. Політична економія: Конспект лекцій / Міжнар. наук.-техн. ун-т; [Уклад.: А.С.Бебело]. — К.: [Фірма «Віпол»], 2002. — 125 с.
34. Сабанти Б.М. Теоpия финансов: Учеб. пособие.- М.: Менеджеp, 1999.- 167с.
35. Самуэльсон П. Экономика: Пер. с англ. В 2 Т. – М.:Алгон, 1994. – Т. 1. – 333 с.
36. Самуэльсон П. Экономика: Пер. с англ. В 2 Т. – М.:Алгон, 1994. – Т. 2. – 415 с.
37. Старостенко Г.Г. Політична економія: Посіб. для дистанц. навч. та індивідуал. роботи / Відкритий міжнар. ун-т розвитку людини «Україна». — К., 2004. — 157 с.
38. Субботович Ю.Л. Прибуток у господарській діяльності підприємницьких структур // Фінанси підприємств, 1999, №12, С.39-46
39. Тумакова С.В. Основи економічної теорії. Політична економія: [Учб. посіб.]. — К.: Фірма «Віпол», 1999. — 597 с.
40. Фінансова діяльність підприємства:Підручник/ Бандурка О.М., Коробов М.Я. Орлов П.І., Петрова К.Я.- К.: Либідь, 2002. –384 с
Другие работы этого направления
Контрольна робота з дисципліни "Економіка підприємства"
Контрольна робота з дисципліни "Моделі і методи"
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"
Задачі з дисципліни "Економіка підприємства"
Задачі з дисципліни "Економіка підприємства"
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"
Організаційно-економічний механізм управління розвитком підприємства
Інноваційні технології як умова розвитку транспортного підприємства
Аналіз і прогнозування попиту на зарубіжному ринку
Задачі економіка підприємства
Стейкхолдинг як явище, стейкхолдери компанії
Аналіз використання робочого часу на підприємстві
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"
Аналіз діяльності та відтворення основних засобів підприємств харчової промисловості
Організаційно-економічне забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських підприємств на прикладі ВАТ "Олександрійський райагрохім"
Економіка і організація агропромислових формувань
ПЛАНУВАННЯ ДОХОДІВ ЖКГ ВІД НАДАННЯ ПОСЛУГ ТА ВИКОНАННЯ РОБІТ
Контрольна економіка підприємств
Фінансовий план
Задачи по экономике
МЕТОДОЛОГІЧНЕ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЙ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Контрольна економіка підприємства стратегія підприємства
Нормування праці
УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НА ПРИКЛАДІ ТОВ "АЕРО-ЕКСПРЕС"
Задачі з економіки підприємства
Відновлення основних засобів
Сутність стандартизації та її народногосподарське значення
ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В СИСТЕМІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Виробнича і соціальна структура підприємства
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"
Фінансова санація підприємства
Обсяг інвестицій та джерела їх фінансування
Задачі
Обґрунтування прискорення оборотності оборотних коштів шляхом зменшення дебіторської заборгованості
Управління прибутком підприємства на прикладі ТОВ «ДЖЕЙ»
Задача з "Економіки підприємства"
Конкурентоспроможність фірми
Задачі з дисципліни "Економіка підприємства"
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"
Контрольна робота з дисципліни "Економіка підприємста"
Контрольна робота з дисципліни "Економіка підприємства"
Аналіз теоретичних та практичних умов формування та використання кадрового потенціалу підприємства на прикладі ЗАТ КАПС «КИЙАВІА»
Экономика предприятия
Системи та форми оплати праці та їх удосконалення
Форми та системи оплати праці та їх удосконалення на прикладі ВАТ „Бердичівський пивзавод”
Контрольна робота з дисципліни "Економіка підприємства"
Контрольна робота з дисципліни "Економіка підприємства"
Задачі з дисципліни "Економіка підприємства"
Договірні взаємовідносини
Задача з дисципліни "Економіка підприємства"