Главная О проекте Условия работы Скидки Вакансии Цены и гарантии Способы оплаты Заказать работу Контакты
рус.укр.
Pасширенный поиск
ЦЕНА:   100 грн.
ЦЕНА:   230 руб.
Данную работу можно скачать сразу после оплаты!!!
Тема работы:

Система рахунків бухгалтерського обліку їх зміст і класифікація   (ID работы: 2087)

Направление: Учет и аудит
Предмет: Бухгалтерский учет
Тип работы: Курсовая работа
Число страниц: 56
Год защиты: 2010
Язык: Украинский
Содержание
Зміст
Вступ
Розділ 1. Економічна суть системи рахунків бухгалтерського обліку
1.1. Рахунки, їх зміст та будова
1.2. Класифікація рахунків бухгалтерського обліку
1.3. Подвійний запис: суть та значення

Розділ 2. Система рахунків бухгалтерського обліку
2.1. Система рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань, господарських операцій і підприємств
2.2. Система рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ
2.3. Система рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів

Висновки
Додатки
Список використаної літератури
Введение
ВСТУП

Ведення бухгалтерського обліку полягає у письмовій фіксації фінансової інформації в бухгалтерських регістрах і журналах. Отримання суцільної і безперервної інформації про фінансову діяльність підприємства досягається документуванням всіх господарських операцій. Проте при їх значному обсязі та різноманітності створюється великий інформаційний потік, який неможливо повністю розглянути для одержання необхідного уявлення про результати діяльності. Щоб їх швидко та наочно побачити всі господарські операції за економічно однорідними ознаками групують в рахунки бухгалтерського обліку.
Рахунок – основна одиниця накопичення і зберігання інформації в бухгалтерському обліку. Вони відкриваються на кожний вид активу, капіталу і зобов’язань, доходів і витрат.
Актуальність даної теми полягає в тому, що керівництво всіх підприємств та організацій потребують своєчасної і всебічної інформації про склад засобів підприємства і джерел їх формування, господарські процеси і фінансові результати діяльності. Бухгалтерський баланс надає важливу інформацію про наявні ресурси підприємства. Проте для оперативного керівництва необхідна постійна інформація про зміни цих ресурсів та їх джерел. Для цього потрібно відображати кожну операцію в певній послідовності. Відображення господарських операцій безпосередньо у бухгалтерському балансі практично недоцільне, оскільки після кожної з них довелось би складати новий баланс. Крім того, баланс не може забезпечити одержання узагальненої інформації про обсяг змін по кожній групі засобів. Тому поточний облік змін засобів та їх джерел в процесі господарської діяльності забезпечується за допомогою системи рахунків.
Мета курсової роботи – з’ясувати суть системи рахунків бухгалтерського обліку, як здійснюється систематизація і групування господарських операцій на рахунках та досконало розглянути особливості системи рахунків бухгалтерського обліку на підприємствах та в бюджетних установах.
Відповідно до програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів Міністерство Фінансів України затвердило наказ від 30.11.99 за № 291 „ План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій “.
План рахунків поширюється на всі підприємства і організації (крім банків і бюджетних установ незалежно від форм власності), видів умов господарювання, галузей та обсягу діяльності. При цьому слід зазначити, що коди рахунків є одинакові для однакових об’єктів обліку у госпрозрахункових підприємствах і бюджетних установах, що свідчить про крок до оптимальності і уніфікації цього важливого інструментарію бухгалтерського обліку.
Затверджене положення (стандарт бухгалтерського обліку) повинне застосовуватися для складання бухгалтерської звітності, а новий план рахунків полегшує цю роботу відповідно до Закону України про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні за №996.
Отже, План рахунків бухгалтерського обліку є систематизованим переліком рахунків, який забезпечує єдність накопичення та групування облікової інформації для складання звітності та зрозумілості її всіма зовнішніми та внутрішніми користувачами.
Курсова робота складається з двох розділів, кожен з яких має по три підпункти.
У першому розділі моєї роботи буде розглянуто суть рахунків бухгалтерського обліку: їх зміст, будова і класифікація.
У другому розділі буде розглянуто системи рахунків бухгалтерського обліку на підприємствах, в бюджетних установах та систему рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевого бюджетів.
Заключение
ВИСНОВКИ

Розглянувши дану тему курсової роботи ми знайшов детальні відповіді на питання, які стосувалися нашої роботи і які нас цікавили, а саме: значення рахунків бухгалтерського обліку, їх економічний зміст, призначення та структура. Також був досліджений зв'язок рахунків з Балансом, особливості балансових та позабалансових рахунків; що являє собою план рахунків і які вони бувають.
Отже, на основі наших досліджень, які охоплюють коло чітко окреслених питань, можна сформулювати власну думку стосовно даної теми роботи і здобути для себе загальні знання стосовно системи рахунків бухгалтерського обліку.
1. Як відомо, для систематизації та групування господарських операцій з метою систематичного контролю за наявністю і змінами засобів та їх джерел в процесі господарської діяльності використовують рахунки бухгалтерського обліку. Рахунки прийнято зображати у вигляді двосторонньої таблиці, ліву сторону якої позначають умовним терміном "дебет", а праву - "кредит". Назву рахунка пишуть посередині таблиці.
2. Рахунки поділяються на активні та пасивні. Активні, призначені для обліку наявності і змін засобів господарства, пасивні - для обліку наявності і змін джерел засобів.
3. На активних рахунках на дебеті відображають залишок господарських засобів на початок місяця і збільшення їх, а на кредиті - зменшення засобів.
4. На пасивних рахунках на кредиті, відображають залишок джерел господарських засобів на початок звітного періоду і збільшення їх, а на дебеті - зменшення джерел засобів.
5. Різноманітні завдання господарського керівництва та контролю потребують своєчасної і всебічної інформації про склад засобів підприємства, джерел їх формування, господарські процеси і фінансові результати діяльності. Все це зумовлює необхідність використання в бухгалтерському обліку значної кількості різних за своїм змістом рахунків. Щоб полегшити роботу з рахунками їх класифікують.
6. Під класифікацією рахунків розуміють їх групування за певними однорідними ознаками. Класифікація рахунків допомагає вивченню змісту і будови рахунків. Знаючи загальні, найбільш суттєві і відмітні ознаки окремих груп рахунків, легше визначити, для чого призначений та як використовується той або інший рахунок у бухгалтерському обліку.
Рахунки бухгалтерського обліку класифікують за призначення, структурою та економічним змістом.
7. Класифікація рахунків за економічним змістом встановлює, що саме обліковується на даному рахунку, які конкретно об'єкти відображаються на ньому залежно від їх економічного змісту в процесі господарської діяльності. Ця класифікація дає можливість визначити систему рахунків, що підлягають використанню на підприємствах тієї або іншої галузі.
8. Класифікація рахунків за призначенням і структурою показує, для чого, для одержання якої інформації призначені ті або інші рахунки та яка їхня структура.
9. Взаємозв'язок рахунків, що виникає в результаті відображення на них господарських операцій подвійним записом, називається кореспонденцією рахунків, а самі рахунки - кореспондуючими.
10. Суть подвійного запису полягає у тому, що кожну господарську операцію в одній і тій же сумі записують двічі: на дебеті одного рахунка і кредиті другого. Подвійний запис дозволяє з'ясувати рух господарських засобів, звідки вони надійшли і куди були використані. Це дає змогу за допомогою системи рахунків як способу поточного бухгалтерського обліку одержувати безперервну інформацію про хід і результати господарської діяльності для потреб планування, оперативного керівництва, контролю й аналізу.
11. Важливе значення для одержання різнобічної інформації, необхідної для управління і контролю, має застосування науково обґрунтованого плану рахунків.
12. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, розробляється на підставі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та затверджуються Міністерством Фінансів України, призначений для відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій установ та організацій і є обов'язковим для всіх підприємств і організацій України (крім банків і бюджетних установ).
13. План рахунків для підприємств, для бюджетних установ та план рахунків на виконання державного та місцевого бюджетів дещо відрізняються один від одного. Тому значне місце в курсовій роботі відведене розгляду системі рахунків бухгалтерського обліку.
14. До основного джерела інформаційного забезпечення діагностики фінансового стану підприємства відносять бухгалтерський баланс підприємства. Співвідношення між окремими групами активів і пасивів балансу мають важливе економічне значення і використовуються для оцінки і діагностики фінансового стану підприємства. Це співвідношення можна розглянути у різних аспектах, але основними показниками з отриманих будуть ті, що характеризують ступінь заборгованості, ліквідності та активності підприємства.
Литература
Використана література
1. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку / Перекл. з англ. за ред. С. Ф. Голова. – К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 1998 – 736 с.
2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Затверджене Наказом МФУ №88 від 24.05.1995 р.
3. А.Н. Кузьминський, В.В. Сопко, В.П. Завгородній. “Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу”. Київ 93. 214 с.
4. Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку. Підручник – К.: ЗАТ «Київська книжкова фабрика», 2000. – 692с.
5. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – 3-тє вид. перероб. І доп. – К.:КНЕУ, 2000. – 578с.
6. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів /за ред..проф. Ф.Ф. Бутинця; 3-тє вид. перероб. і доп. Житомир: ПП «Рута», 2001. – 512с.
7. В. Сопко «Бухгалтерський облік у підприємстві». Київ 1995 рік. 266 с.
8. Грабова Н.М., « Теорія бухгалтерський обліку »
9. Деречин В.В., Кізім М.М. Теорія бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – К.:Центр навчальної літератури, 2006. – 352с.
10. Завгородний В.П. «Бухгалтерський облік в Україні»
11. Кужельний В.М., Лінник В.Г.Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К.: КНЕУ, 2001. – 334с.
12. Лишиленко О.В. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник. – Київ: Вид-во «Центр навчальної літератури», 2005. – 528с.
13. Н.В.Чебанова, Ю.А.Василенко Бухгалтерський фінансовий облік: Посібник. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 672с.
14. С. Ткаченко «Основи бухгалтерського обліку» Київ 1996 рік. 311с.
15. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах країни. Вид. 5-е. – К.: «А.С.К.», 2000. – 770с.
Другие работы этого направления
Бухгалтерський облік власного капіталу на прикладі ПАТ "Жашківський маслозавод"
Контрольная работа по бух. учету
Облік і контроль основних засобів на прикладі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Джанкойського району
Задача з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Облік і аудит дебіторської заборгованості на прикладі Рівненської філії Публічного акціонерного товариства «Компанія «Райз»
Контрольна робота з дисципліни "Бухглтерський облік" (Варіант 1)
Контрольна робота з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Особливості організації і методика аудиту акціонерних товариств
Облік активів підприємства на прикладі ТзОВ "Лорі"
1.Зміст та умови застосування прогнозно-цільового управління 2.Типи символьних моделей (адитивні, кратні, мультиплікативні,змішані)та їх використання у формуванні, підготовці та прийнятті управлінських рішень
Задача Облік на малих підприємствах
Контрольна бухгалтерський облік
Облік доходів від реалізації товарів
Фінансова діяльність суб"єктів господарювання
Контрольна робота з обліку і аудиту
Облік у зарубіжних країнах
Задача з бухгалтерського обліку
Бухгалтерський облік
Задачі з дисципліни "Бухгалтерський облік у зарубіжних країн"
Облік, аналіз та аудит фінансових витрат на ПрАТ "Ковельські ковбаси" (підприємство харчової промисловості)
Облік доходів та витрат майбутніх періодів на прикладі ПАТ "Новоград-Волинський хлібозавод"
Практичне завдання з бухгалтерського обліку
Фінансовий облік поточних зобовязань
Контрольна робота з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Організація та методика обліку, аналізу та аудиту товарів на підприємствах торговельної діяльності
Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів на прикладі ПАТ «Харківська бісквітна фабрика»
Практична робота з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Задачі з дисципліни "Бухгалтерський облік" (Варіант 14)
Курсова робота з дисципліни "Бухгалтерський облік" (Варіант 7)
Задачі з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Практичні завдання до комплексного екзамену за спеціальністю Облік і аудит
Бухгалтерський облік
«ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»
Контрольна робота з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Облік у банках задача
Контрольна робота з дисципліни "Облік на с/г підприємстві"
Бухгалтерський облік кредитних операцій на підприємстві
Облік аналіз та аудит інвестиційних витрат на підприємствах харчової промисловості на прикладі ДП АТ «Київхліб»
Документальне оформлення та відображення в обліку страхових резервів
Облік власного капіталу
Бухгалтерський облік у сільському господарстві
Контрольна робота бухгалтерський облік
Задача облік на малих підприємствах
Задачі з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Облік розрахунків за податками та платежами
Задача з дисципліни "Бухгалтерський облік"
Бухгалтерський облік на залізничному транспорті
Інвентаризація як метод обліку і контролю діяльності сільськогосподарських підприємств на прикладі ПАТ "Компанія "Райз"
Задачі з дисципліни "Бухгалтерський облік" Варіант 3
Контрольна робота з дисципліни "Бухгалтерський облік" (Варіант 3)